Taťka Šmoula

Recepty, Dorty

Suroviny

Korpus:
4 vejce
240 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
150 ml oleje
100 ml vroucí vody
250 g hladké mouky
1 prášek do pečiva
2 lžíce kakaa
šlehačka
ztužovač
ovoce
Krém:
500 ml mléka
4 lžíce cukru
2 pudinky
2 kostky másla
moučkový cukr
potravinářské barvy
potahová hmota
cukrářské zdobení

Postup přípravy receptu

 1. Korpus: bílky ušleháme s polovinou cukru do tuha. Ale nejprve chvíli šleháme jen bílky a pak až se udělá pěna, teprve přidáme pomalu cukr. V jiné míse šleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud hmota viditelně nezesvětlá a nenabude.

 2. Do žloutkové hmoty postupně za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a pak horkou vodu. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků. Třetinu těsta přendáme do mísy a obarvíme kakaem.

 3. Doprostřed dortové formy měla jsem čtverec, dáme lžíci kakaového těsta a na ni 2 lžíce světlého těsta. Na světlé těsto opět lžíci tmavého a zase 2 lžíce světlého těsta. Těsto dáváme stále na jedno místo (samo se rozprostře).

 4. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C a pečeme asi 45 minut. Korpus necháme vychladnout a druhý den se pustíme do zdobení.

 5. Šlehačku ušleháme se ztužovačem. Tak 2-3 hodiny před zdobením si uvaříme pudink. Mléko, cukr, 2 pudinky na hustou kaši. Vše přelijeme do jiné nádoby, uhladíme a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. A necháme vychladnout.

 6. Voda nám zabrání škraloupu. Do stejné místnosti dáme másla a čekáme na vychladnutí krému a povolení másel. Když je vše vychladlé a rozehřáté, připravíme si krém ke zdobení.

 7. Vodu z nádoby vylijeme, pudink dáme do větší a vyšší nádoby a šleháme elektrickým šlehačem na kaši. Pak pomalu přidáváme máslo. Stále vše šleháme. Pokud je krém málo sladký, můžeme přidat moučkový cukr, já dávám tak lžičku a stačí to.

 8. Čtverec jsem si rozdělila na půl, aby mi vznikl obdélník. Vzniknou nám dva obdélníky. Každý plát rozkrojíme, pomažeme ušlehanou šlehačkou se ztužovačem a poklademe ovocem.

 9. Přiložíme korpus, pomažeme zbytkem šlehačka a přiložíme další. Na něj můžeme použít hotový krém. Přiložíme poslední plát a pomažeme vršek krémem. Dáme do lednice vychladit.

 10. Obrázek Taťky jsem si nakreslila na papír, vystřihla a na vychladlý krém jsem ho obkreslila. A vnitřek dokreslila. Vše jsem obtahovala párátkem. Obrys jsem obtáhla černým krémem a zdobící špičkou. No a vše jsem podle barev vybarvovala, až vznikl hotový Šmoula.

 11. Z potahové hmoty jsem vytvořila detaily. Oči, kytičky, jméno. Použila jsem i cukrářské zdobení.


Líbí se vám recept? Sdílejte recept!