Minutkové vepřové, restované žampiony a domácí hranolky

Recepty, Minutky

Suroviny

2 ks vepřových palců z kýty
4 velké brambory (typ A)
4 máslové žampiony
sůl
pepř čtyř barev
vepřové sádlo
řepkový olej

Postup přípravy receptu

  1. Začneme přípravou domácích hranolků z brambor, neboť se déle smaží. Oškrábané brambory nakrájíme na přibližně stejně velké hranolky. Do kastrolku dáme vařit vodu a jakmile dojde k bodu varu, tak přidáme nakrájené hranolky a vaříme zprudka 5 minut.

  2. Mezitím poctivě odblaníme a očistíme vepřové palce z kýty. Očištěné palce lehce potřeme olejem, vydatně osolíme a opepříme čerstvě mletým pepřem. Necháme odležet při pokojové teplotě.

  3. Povařené hranolky scedíme a ochladíme studenou vodou. Do hlubší pánve dáme rozpustit kostku vepřového sádla a jakmile je rozpálené, tak do něj vložíme ochlazené a osušené povařené hranolky.

  4. Nachystáme steakovou grilovací pánev a nalijeme do ní asi 2 lžíce řepkového oleje. Do rozpálené pánve s olejem vložíme okořeněné palce a opékáme 5 minut z každé strany.

  5. Této doby využijeme k nakrájení 4 máslových žampionů na silnější plátky. Opečené palce z obou stran poté vložíme do připraveného alobalu, dokonale zabalíme a necháme 5 minut tzv. dojít.

  6. Mezitím v pánvi došlo k tomu, že hranolky jsou křupavé a zlaté, a tak je přendáme do cedníku a necháme okapat. Do pánve s výpekem vložíme nakrájené žampiony a zprudka orestujeme ve výpeku z masa a podlijeme asi 1 dl vody, čímž se krásně odvaří do žampionů výpek a spojí tak svoje dokonalé chutě.

  7. Vepřové palce servírujeme v celku nebo nakrájené a podáváme na restovaných žampionech s domácími hranolky. Vhodným doplněním e tatarská omáčka nebo nějaký dip dle chuti.


Líbí se vám recept? Sdílejte recept!