Medovník s kakaovými válečky

Recepty, Moučníky

Suroviny

600 g hladké mouky
150 g moučkového cukru
100 g másla
3 lžíce medu
2 vejce
4 lžíce plnotučného mléka
2 lžičky sody
2 lžíce kakaa
Krém:
1 l mléka
3 vanilkové pudinky
200 g krupicového cukru
1 vanilkový cukr
300 g másla
80 g strouhaných ořechů
Na potření:
meruňkový džem

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve nastřihneme tři části pečícího papíru podle pekáčku, na kterém budeme pak obráceně péct. V plechové misce šleháme nad parou do rozpuštění máslo, med, cukr, mléko s rozmíchanou sodou a vejce. Hmotu přidáme do prosáté mouky a vypracujeme hladké těsto. Těsto rozdělíme na tři stejné bochánky, dvě těsta vyválíme na tenký plát na pečícím papíru a upečeme na obráceném pekáči 7-8 minut na 200°C v předem vyhřáté troubě a po vytažení z trouby papír opatrně stáhneme. Do třetího bochánku přidáme kakao, těsto rozdělíme na 9 stejných částí a vyválíme z nich válečky dlouhé jako šířka plechu a pečeme je 8-10 minut. Dva válečky jemně nastrouháme na posypání řezů navrch.

  2. 800 ml mléka, krupicový cukr a vanilkový cukr přivedeme k varu a za stálého míchání vlijeme 200 ml mléka, rozmíchaného s pudinkovým práškem a uvaříme pudink. Na uvařený pudink dáme pevně folii a necháme vychladnout. Máslo vyšleháme do pěny, po částech zašleháváme pudink. Do našlehaného krému vmícháme nastrouhané ořechy.

  3. Boky formy na pár místech potřeme máslem a přilepíme pruhy pečícího papíru na boky. Z krému odebereme část na potření vrchní části řezu. Na dno formy dáme jeden plát a potřeme meruňkovým džemem, částí krému na který klademe po šířce válečky, dáme je stejně od sebe přitiskneme je k plátu a do mezer dáme opatrně krém, uhladíme a rozetřeme na ně zbylý krém. Vrchní plát potřeme džemem a potřenou stranou přiložíme na krém. Na řezy dáme folii, na ní prkénko a zatížíme na jednu hodinu. Řezy potřeme krémem, který jsme si odložili a dáme chvíli do lednice zatuhnout, pak na ně položíme pruhy pečícího papíru, jen zlehka tak, aby jeden kousek byl pod papírem a druhý ne, s válečkem uprostřed po ukrojení a posypeme nastrouhanými válečky. Opatrně papír sundáme a do krémového pruhu uděláme třikrát kakaové srdíčko. Na řezy dáme opatrně folii a necháme den a půl rozležet.


Líbí se vám recept? Sdílejte recept!