Cakepops (lízátkové dorty)

Recepty, Dorty

Suroviny

KORPUS:
1/2 litru polohrubé mouky
1/4 litru cukru moučka
1 prášek do pečiva
1/4 litru smetany ke šlehání
3 celá vejce
růžové potravinářské gelové barvivo
modré potravinářské gelové barvivo
NA OZDOBENÍ:
3 jogurtová cukrářská poleva
3 bílá cukrářská poleva
kokos
růžové potravinářské gelové barvivo
modré potravinářské gelové barvivo
cukrové zdobení

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si dáme mouku, cukr, prášek do pečiva, šlehačku a vejce do mixeru a vše řádně zamícháme. Pokud je těsto hodně husté je možné jej zředit trochou mléka. Potom si těsto rozdělíme na dvě části a do jedné přidáme růžové potravinářské barvivo, do druhé části modré. Stačí ho dát jen trochu a pak postupně přidávat. Záleží, jak kdo chce mít těsto tmavé.

  2. Je potřeba těsto s barvivem pořádně promíchat, aby barva byla jednolitá. Potom vezmeme silikonovou formu na cakepops a spodní díl naplníme těstem. Formu přiklopíme a dáme péct do předehřáté trouby na 180°C asi na 10 minut.

  3. Po vyndání horní díl formy odklopíme a necháme chvilinku vychladnout. Potom upečené kuličky vyklopíme (mně to šlo lehce i bez vymazání formy). Bohužel forma je jen na 12 cakepops, takže ji musíme vymýt a použít na další várku.

  4. Z jedné dávky těsta je asi 40 cakepops, na to je lepší mít více forem (já jsem si koupila dvě, aby pečení bylo rychlejší).

  5. Když máme upečeno, dáme si do vodní lázně rozehřát cukrářskou polevu. Docela rychle tuhne, takže je rozehřívám postupně. Mezitím vezmeme kokos a přidáme do něj trochu potravinářského barviva, kokos potom získá krásný barevný (modrý nebo růžový) nádech a na bílé polevě hezky vynikne, a připravíme si cukrové perle a tyčinky na ozdobení.

  6. Když je poleva rozehřátá, namočíme do ní tyčinky přímo určené na cakepops a zapíchneme do upečené kuličky, chvilku necháme zatuhnout. Lépe se potom namáčí v polevě, protože se neprotáčí. Cakepops na tyčce namočíme do polevy a točivým pohybem necháme přebytek polevy okapat.

  7. Potom je posypeme kokosem, cukrovými perlami nebo tyčinkami. Ale zdobení se meze nekladou, takže je na každém, jak si cakepops ozdobí. Hotové cakepops zapíchneme do stojánku a necháme ztuhnout polevu.


Líbí se vám recept? Sdílejte recept!